Vraag naar vrouwenopvang Breda groeit
BREDA – Ruim 500 vrouwen klopten in 2011 aan bij de vrouwenopvang Valkenhorst in Breda. De laatste jaren is de vraag naar opvang toegenomen door extra inzet tegen huiselijk geweld.
Van de 500 vrouwen – bijna 44 procent van het totale aanbod binnen Valkenhorst - die zich bij Valkenhorst meldden, kwamen er 220 uit Breda. Volgens wethouder Cees Meeuwis (VVD, Sociale Zaken) komt de groei van het aantal aanmeldingen ook omdat er steeds minder een taboe rust op het melden van onder andere huiselijk geweld.
Meeuwis spreekt nog niet van een wachtlijstprobleem bij de vrouwenopvang. “De opvang werkt landelijk. Daarom is het moeilijk aan te geven of er sprake is van een wachtlijst”, stelt de wethouder. “Als dat probleem er al is, moet dat landelijk worden opgelost.”
Recent is in Roosendaal een short stay-voorziening gerealiseerd. Die moet een antwoord zijn op de groeiende vraag naar opvang in de regio en biedt momenteel plaats aan 14 personen. Dat aantal wordt later dit jaar uitgebreid naar 35.
Het Bredase VVD-raadlid Thierry Aartsen vroeg in 2010 en 2011 al aandacht voor het onderwerp.
26/03/2012 17:08 - 25-jarige GHB-verslaafde in speciale cel na stelen brood 26/03/2012 15:55 - Amphia Ziekenhuis breidt uit naar Etten-Leur
