'Fyra' remt op tijd

Hennie van de Kar - Grote Kerk

Gerelateerde berichten

Zoals de Fyra, die met veel vaart Breda nadert en toch voldoende snelheid mindert om op tijd stil te staan op het station. Het station heet zes weken schoolvakantie. En die snelheidstrein? Dat ben ik.

Zes weken schoolvakantie! Wie heeft dat bedacht? Ieder jaar vind ik het wennen. Gebaat bij een strak ritme, mis ik de structuur van de dag. Zelf aanbrengen dus, voordat de lamlendigheid kans ziet om toe te slaan. Het wegvallen van de regelmaat, daar wen ik na enkele dagen wel aan. Maar dan? Proberen te doen wat iedereen je wenst; ervan genieten! Vooral van de extra tijd die je hebt om dingen te doen waar je anders niet aan toekomt. Is het niet vandaag, dan is het morgen wel. Afstand nemen en wat minder strak plannen heeft zo zijn voordelen. Zo schijnt lummelen bijzonder bevorderlijk te zijn voor een creatieve geest. Het zal best hoor. Zelf zweer ik bij structuur en discipline.

Tot dit jaar hikte ik steeds tegen 'dit station' aan. Ieder jaar lijkt er vooraf geen einde aan te komen aan de zes weken. Achteraf is de conclusie steeds dezelfde: de schoolvakantie is voorbij gevlogen. Toch is er nu al een verschil met voorgaande jaren: ik heb tijdig afgeremd. Daardoor glijd ik soepel het station binnen dat zomervakantie heet, met als eerste halte het volle schoolplein. Als ik daar arriveer, word 'deze Fyra' opgewacht met een vette knipoog en een luide lach. Een goed begin en de moeite van het tijdig remmen waard.