Opvrolijkers
Gerelateerde berichten
Iedereen die zin heeft in een praatje begint over het weer. Bij de kapper, in de supermarkt, op het werk. We laten allemaal ons ongenoegen blijken en zijn het voor de verandering geheel met elkaar eens: ‘Wat een waardeloos weer, hè?’ Of: ‘Het wil maar geen zomer worden’. ‘Economie in een dip en het weer ook’.
Stop met elkaar somber stemmen, laten we er een vrolijke boel van maken! Straten en pleinen zijn inderdaad al opgeleukt met oranje slingers en vlaggen, maar wie weet voor hoe lang? Waar je echt blij van wordt en waar je lang plezier van hebt is het volgende: Verzamel alle manden, potten en schalen in huis. Neem het hele assortiment mee naar het tuincentrum of de kwekerij en vul ze met zomerbloeiers. Ik bedoel daarmee de planten die voor deze zomer zijn opgekweekt en nu uitbundig bloeien.
Zet de planten in goede potgrond en zorg dat overtollig water weg kan. De hele zomer, vaak tot ver in het najaar bloeien de eenjarigen als de uitgebloeide bloemen telkens verwijderd worden. Ook al is het somber weer, je humeur klaart meteen op met zo’n fleurig terras of balkon! Ook lege plekken in de border zijn prima op te vullen met eenjarigen, juist omdat ze zo snel groeien en bloeien is er meteen resultaat. Zelf zaaien en verspenen kan natuurlijk ook, maar daar heb ik geen tijd voor. Hoe aanlokkelijk de zakjes met zaad er ook uit zien, ik koop kant- en klare opvrolijkers!
Ellis Littooij
Ellis is tuinontwerper en verhaalt wekelijks over het buitenleven
www.violettuinvormgeving.nl
