Specialisatie in koffie op Cingel College

BREDA - Het Cingel College biedt haar leerlingen vanaf komend schooljaar een Barista-opleiding aan. “Vanaf september loopt de opleiding en we hopen dat we volgend schooljaar ook kunnen beginnen met het geven van cursussen”, vertelt Peter Dirven namens de school.

Iemand die zichzelf barista mag noemen, is een erkend vakman/-vrouw, die gespecialiseerd is in het bereiden van verschillende soorten koffie zoals espresso, cappuccino, latte machiato en andere dranken gebaseerd op koffie. Het is een expert in het omgaan met espressomachines, die alles weet over verschillende koffiezetmethoden en apparatuur.

Volgens Dirven speelt de beleving rond het product koffie al een tijdje. “Neem bijvoorbeeld Starbucks; veel verschillende soorten koffie en mensen willen dan meer weten over het product”, vertelt hij.

“We beginnen in september met de opleiding, omdat we het in de opleidingen Ondernemer Manager en Zelfstandig werkend gastheer/gastvrouw moesten passen. Leerlingen volgen anderhalf jaar ongeveer twee uur per week een les. Ook krijgen ze workshops en excursies.”

'Een Cingel-Barista zorgt dat het koffiedrinken voor de gasten een extra beleving wordt. Hij heeft passie voor de wereld van koffie en straalt dat ook uit', zo stelt de opleiding.

Het examen wordt afgenomen binnen het Cingel College, door een S.C.A.E. gecertificeerd examinator en bestaat uit een theorie- en praktijkdeel.

Volgens de normen van de Special Coffee Association Europe (S.C.A.E.) wordt de opleiding onderverdeeld in drie niveaus. Het diploma heeft ook in het buitenland een meerwaarde.

27/05/2010 08:05 - Wie was Daisy op de St.Martinuskerk in 1994? 26/05/2010 20:42 - 'Stationslaan wordt levensader van OV-Terminal'