Afbeelding
Foto: Stichting Jeugd Ontbijt Breda Initiatief JOBi

Jeugdontbijt Breda zoekt vrijwilligers: ‘Geen enkel kind mag met honger naar school gaan’

Door: Hanneke Marcelis Algemeen

BREDA - Stichting Jeugd Ontbijt Breda initiatief (JOBi) bestaat deze maand een jaar. De stichting zorgt er met het rondbrengen van ontbijtboxen voor dat geen enkel kind in Breda met honger naar school hoeft te gaan. En daar is behoefte aan. De stichting verwacht deze maand te groeien naar 160 ontbijtboxen per week. “Het enige probleem waar we tegenaan lopen, is het gebrek aan vrijwilligers om de boxen rond te brengen”, vertelt initiatiefnemer Reginald Berretty. “Het rondbrengen van boxen kost je maximaal een uur per week. Maar de impact die je ermee maakt is heel groot.”

Alleen al in Breda gaan er honderden kinderen met honger naar school. Daar moet iets aan gedaan worden, vindt Reginald Berretty. Daarom richtte hij in juni 2022 de stichting Jeugd Ontbijt Breda initiatief (JOBi) op. Die stichting maakt ontbijtboxen voor kinderen uit gezinnen die zelf niet de mogelijkheid hebben om een goed en gezond ontbijt te regelen. De boxen worden één keer in de week rondgebracht, en bevatten voor zeven dagen een gezond en goed ontbijt.

Stichting JOBi begon in 2022 klein. “We begonnen met 8 gezinnen”, vertelt Reginald. “Vier weken geleden tikten we de 85 ontbijtboxen aan. En komende weken zullen we weer enorm groeien. Ik verwacht dat we over een maand verdubbeld zijn, en 160 Bredase kinderen van een ontbijtbox voorzien.” 

Die enorme groei komt met name doordat de scholen van INOS, Markant-LeerSaam en PCPO recentelijk de stichting extra onder de aandacht hebben gebracht bij ouders. “Daar zijn we heel blij mee. Ons doel is om zoveel mogelijk gezinnen te bereiken die onze hulp kunnen gebruiken. Zo zorgen we ervoor dat geen enkel kind in Breda met honger naar school hoeft te gaan.”

Uitdagingen
De groei van de stichting brengt wel uitdagingen met zich mee, geeft Reginald toe. Want terwijl het aantal kinderen dat wordt aangemeld toeneemt, en ook de funding voor het samenstellen van de boxen toereikend is, groeit het aantal vrijwilligers dat de boxen rond wil brengen nog niet genoeg mee. “We zijn hard op zoek naar mensen die bereid zijn om ons een uur per week te helpen”, stelt Reginald. Hij legt uitgebreid uit hoe het vrijwilligerswerk bij JOBi eruit ziet. “We hebben met name een grote behoefte aan mensen die de ontbijtboxen willen rondbrengen. Dat gebeurt altijd op dinsdag tussen 12.00 uur en 14.00 uur. Onze vrijwilligers komen dan naar Jumbo Heksenwaag om de boxen op te halen. Iedere route bestaat uit het rondbrengen van ongeveer 6 of 7 boxen, en de afstand van een route proberen we te beperken tot maximaal 10 kilometer. Onze vrijwilligers zijn eigenlijk altijd binnen een uur klaar met hun route.” Het is dus slechts een uurtje werk, maar de impact is wel groot, benadrukt Reginald. “De gezinnen die de boxen ontvangen zijn hier echt mee geholpen. Het is een fantastisch gevoel als je het enthousiasme ziet van kinderen en ouders wanneer je een box komt afleveren.”

Oproep
Heb jij op dinsdagen tussen 12.00 uur en 14.00 uur tijd om enkele ontbijtboxen van Stichting JOBi rond te brengen? Neem dan contact op met info@jeugdontbijtbreda.nl of ga naar www.jeugdontbijtbreda.nl voor meer informatie over stichting JOBi