
Oogstdag Galderse Heide regio Breda
BREDA - Bomen-begeleider Arnold Verbakel uit Breda gaat 1 november weer oogsten op een van de heidevelden van de Galderse Heide. Dit zijn terreinen die beheerd worden door de gemeente Breda. De bedoeling is dat de heide zich hier kan handhaven. Daarom moet het opschot van bomen en struiken verwijderd worden. Met zijn vrijwilligers oogst Arnold zaailingen van de berk, grove den, zomereik, wilgen, lijsterbes en sporkehout.
De wereld heeft meer bomen nodig, voor klimaat, biodiversiteit en onzegezondheid, Diverse clubs vrijwilligers zetten zich in Noord-Brabant in om zaailingen van bomen te oogsten waar ze ten overvloede groeien. Daarna worden ze aangeboden aan iedereen die ze planten wil. Iedereen die daarbij wil helpen is van harte welkom.
Meer Bomen Nu is een campagne van Urgenda, bedacht door Stichting MEERGroen en op de kaart gezet met Caring Farmers. Meer Bomen Nu verzamelt o.a. overdadige zaailingen uit natuurgebieden die op een kansarme plek staan. Ze krijgen te weinig licht, staan te dichtbij het pad en worden anders gemaaid. Door deze met vrijwilligers uit te steken of te stekken, kunnen we Nederland versnelt vergroenen. Dit jaar krijgt de campagne overweldigende bijval van gemeenten, bedrijfsleven en provincies. Samen (ver)plant Meer Bomen Nu jaarlijks 1 miljoen bomen voor klimaat en biodiversiteit.[n]