
Modderige parking omgevormd tot park van halve kilometer lang
Door: Hanneke Marcelis AlgemeenBREDA - De herinrichting van de voormalige parkeerstrook aan de Lovensdijkstraat is afgerond. Wat eerder een modderige parking was die niet aansloot bij het parkeerbeleid van de gemeente, is nu een ‘parkstrook’ van bijna een halve kilometer lang.
De parkeerstrook aan de Lovensdijkstraat was bij veel Bredanaars erg populair. Niet omdat hij van goede kwaliteit was. Het was een modderige bende met veel gaten, kuilen en stenen. Maar parkeren was er wel gratis. En dat op nog geen tien minuten loopafstand van de stad.
“De situatie hier was een beetje gekkig”, geeft wethouder Peter Bakker toe. “Dit was niet een plek waar gratis parkeren goed past. Voor bezoekers die willen parkeren voor een bezoek aan de binnenstad is genoeg andere parkeergelegenheid. Deze plek was voor ons daarom een mooie kans om te kiezen voor vergroening en om wateropvang te creeëren.”
De strook van 450 meter lang en 20 meter breed is heringericht tot een park met daarbij veel ruimte voor wateropvang. “Die opvang hebben we op deze plek hard nodig. We zien dat er steeds vaker in korte periodes veel regen valt. Ons riool kan die pieken niet aan. Een duurzame manier om dat op te lossen, is om water op te vangen en de tijd te geven om de grond in te trekken. Dat kunnen we dankzij de herinrichting op deze plek doen.”
Naast de opvang van water, heeft de strook nu ook een recreatieve functie. Er is een wandelpad aangelegd en er staan op meerdere plekken bankjes. “Bij een park denken mensen gemakkelijk aan een vierkante vorm. Deze parkstrook voelt voor sommigen misschien dan ook gek. Maar ik ben er juist erg blij mee. Zo’n lange, groene plek zorgt juist voor verbinding van onze natuur. Het is echt bijzonder om zo dicht bij de binnenstad zo’n grote oppervlakte aan groen toe te kunnen voegen.”
Parkeerdruk
Toen bekend werd dat de parkeerstrook zou verdwijnen, waren er veel zorgen van omwonenden over de mogelijke toename van de parkeerdruk. Maar die zorgen konden worden weggenomen. Zo werd gezorgd dat de invoering van betaald parkeren in de wijk samenviel met de sluiting van de parkeerstrook. Bezoekers van de binnenstad gingen dus niet massaal in de straten rondom de strook staan. “Ook nu zie je dat er genoeg parkeerruimte is in de omliggende straten. Omwonenden hebben dus geen last van toegenomen parkeerdruk”, aldus de wethouder.
Ook over de kritiek die er kwam op de begaanbaarheid van het pad in het park maakt de wethouder zich geen zorgen. “Het pad in het park is goed begaanbaar. En dat zal in de zomer als het droger is, alleen maar beter worden. Om het voor iedereen perfect begaan te maken, zouden we het moeten asfalteren. Maar dat past natuurlijk totaal niet bij onze groene ambities. Voor wie echt graag over een verhard pad wil lopen, blijft gewoon de stoep aan de overzijde van de weg beschikbaar.”


