
Ulvenhout on Ice blikt terug en kijkt vooruit: ‘Volgend jaar een jubileumeditie’
AlgemeenULVENHOUT - Na drie weken plezier voor jong en oud op en rond de schaatsbaan kwam er zondag 4 januari een eind aan Ulvenhout on Ice. Bestuurslid Petra de Meulder kijkt namens de organisatie trots en dankbaar terug op de vierde editie van het immens populaire winterevenement op het Pekhoeveterrein in Ulvenhout. Petra: ”Ondanks het steeds lastigere traject om vergunningen aan te vragen is het ons toch weer gelukt. We zijn onze vele vrijwilligers en sponsoren ontzettend dankbaar, want zonder hen zou Ulvenhout on Ice sowieso onmogelijk zijn.”
13 december, de dag van de opening, stonden er ruim vóór 10 uur al kinderen te popelen om het ijs op te gaan. Drie weken lang werd er druk geschaatst. De extra schaatshulpjes kwamen daarbij goed van pas. En die waren echt niet alleen bij de allerkleinsten in trek.
Voor die laatste groep was er dit jaar voor het eerst een krabbelbaantje. Petra: “Hier werd veel gebruik van gemaakt. Sommige kinderen gingen na één rondje al de grote baan op; anderen bleven iets langer op het krabbelbaantje, tot ze het schaatsen onder de knie hadden.” Een ook kinderen die eigenlijk al best goed kunnen schaatsen vonden het er trouwens wel fijn: “Het is hier lekker rustig. De grote kinderen gaan soms heel hard!”
De skateway buitenom blijft een publiekstrekker. Kinderen vinden het leuker dan een rechte baan. En het is natuurlijk super om ook een stukje in de buitenlucht te kunnen schaatsen. “Zeker met de sneeuw van de laatste dagen van Ulvenhout on Ice was dat extra sfeervol.”
Voor mensen met een beperking organiseerde Ulvenhout on Ice dit jaar voor de tweede keer een aparte ochtend. Petra: “Het was weer een groot succes. Geweldig om te zien hoeveel plezier de 200 deelnemers hadden. Arie Roubos kreeg met Engelbewaarder en andere meezingers iedereen op en rond de ijsbaan in beweging.”
Curlingtoernooi
De Badmintonclub won 14 december het kwalificatietoernooi voor het populaire curling en is daarmee ook de komende jaren verzekerd van deelname. Sommige van de 64 teams hadden zich flink uitgedost voor het ongekend populaire toernooi met het oog op de prijs voor best geklede team. Andere teams concentreerden zich volledig op het curlen.
Andere hoogtepunten dit jaar waren de muziekbingo, met niemand minder dan gelegenheids-DJ’s Paul Depla en Jeroen Bruijns. En de Nieuwjaarsduik bij de Ulvenhout on Ice tent ging in tegenstelling tot vele andere gewoon door.
Jubileum
En nu zit Ulvenhout on Ice er dus weer op. Petra: “Wat een fantastische weken hebben we achter de rug! Drie weken schaatsplezier, gezelligheid en winterse magie. Ulvenhout on Ice heeft mensen samengebracht en voor onvergetelijke herinneringen gezorgd. Dankzij alle bezoekers, vrijwilligers en sponsoren kijken we terug op een geweldig geslaagd evenement. Dank aan iedereen die dit mogelijk heeft gemaakt en… tot volgend jaar. Dan viert Ulvenhout on Ice zijn eerste jubileum!”




