
Meiden De Spindel winnen regiofinale schoolvoetbal
BAVEL - Woensdag 20 juni speelden de meiden van basisschool De Spindel uit Bavel de regiofinales van het schoolvoetbal. Bij PCP Breda wisten zij de eerste plaats te behalen. Woensdag 3 juni vertegenwoordigen de meiden de regio Breda in de districtsfinales in Giessenburg.
Aan het onverwachte succes ging een zorgvuldige voorbereiding vooraf. De meiden uit verschillende klassen van groep 7 en 8 van De Spindel werden drie keer getraind door twee speelsters van Bavel Dames 1. Deze dames leerden de hockeyers en basketballer van het team de eerste voetbalskills. De voetballers uit de verschillende teams van vv Bavel lieten de trainers aan elkaar wennen. Al snel werd het één team en gingen de meiden uit eigen initiatief zelf trainen. In die trainingen kwam al één van de krachten van dit team naar voren: elkaar helpen.
In de meivakantie speelden de meiden de poulewedstrijden bij r.k.v.v. JEKA. Hier bleek al de, volgens coach Iris Hoekman-Van der Sande kenmerkende, saamhorigheid van dit team: samen op de fiets naar Breda. Met overtuiging wonnen zij de wedstrijden en wonnen de poule. In de halve finale werd helaas al tegen de eigen klasgenoten gespeeld. Maar daardoor wel de zekerheid dat één van de teams de finale mocht spelen. Deze werd gewonnen met support van alle klasgenoten.
De succesvolle dag kreeg een vervolg op woensdagavond in het NAC-stadion. Volgens coaches Stijn Vermout en Iris Hoekman-Van de Sande het meest bijzondere moment tot nog toe. Iedereen was super gespannen, volgens aanvoerder Veerle van de Sande.
Ook naar NAC werd weer als team gereisd. Veel toeschouwers waren aanwezig: klasgenoten, leerkrachten en familie. Die support werd gevoeld, want de finale werd overtuigend gewonnen. De ontlading na de wedstrijd maakte volgens beide coaches deze wedstrijd zo bijzonder. Vooral omdat vorig jaar de finale door sommige speelsters werd verloren. Dit was dus hun laatste kans op revanche.
Voor de regiofinales waren er geen verwachtingen. De traditie werd voortgezet; samen op de fiets naar PCP. Na een eerste gelijkspel en vervolgens een overwinning begon het geloof in een vervolg te bestaan. De meiden streden als leeuwinnen. In de laatste wedstrijd kwamen de voetballers uit Bavel voor het eerst op een achterstand te staan. Maar het, volgens allebei de coaches enthousiaste, team bleef elkaar motiveren. Dit resulteerde in een gelijkmaker in de allerlaatste seconde. Zo gingen de meiden van De Spindel als poulewinnaar naar huis.
Dit betekent dat de meiden nog een keer hun voetbalskills mogen vertonen. Op woensdag 3 juni vertegenwoordigen zij regio Breda in Giessenburg. Coach Stijn ziet deze wedstrijd positief tegemoet: "Dit zeer verscheiden team weet elkaar zo goed te motiveren.” Ook Veerle kijkt er weer naar uit om met haar team te mogen spelen. Ook zij ziet kansen: "Het team is een heel hardwerkend team. Iedereen gaat ervoor.” Aan de reis gaat het niet liggen; Stijn heeft het busje om samen die kant op te gaan al geregeld.[n]