Afbeelding

Twee nieuwe wooncomplexen op Trip van Zoudtlandt

Algemeen nieuwbouw

BREDA - Defensie mag een tweede en derde appartementencomplex bouwen op het terrein van de Trip van Zoudtlandtkazerne aan de De La Reyweg. De woonruimte is bedoeld voor onderwijzend militair personeel en militaire studenten. In de nieuwe plannen is ook ruimte gereserveerd voor een vierde en vijfde gebouw.

De planning is dat de gebouwen in de periode 2014-2025 gebouwd kunnen worden, afhankelijk van de behoefte bij Defensie. Defensie heeft vooralsnog geen concrete plannen voor gebouw vier en vijf.

Het eerste woongebouw op de hoek van de De La Reyweg/Lovensdijkstraat bestaat uit tien bouwlagen en is ongeveer 36 meter hoog. Het gaat ruimte bieden aan 150 medewerkers van Defensie. De bouw start vermoedelijk in de tweede helft van dit jaar. Het gebouw dat op de huidige locatie staat, wordt gesloopt. Het tweede en derde gebouw bestaan uit zes tot acht bouwlagen, goed voor huisvesting van zo’n 270 medewerkers. De bouw hiervan start op zijn vroegst zomer 2015.

Voor het eerste gebouw op de hoek De La Reijweg/Lovensdijkstraat liep de procedure al, het Ministerie vroeg de gemeente nu om ook voor gebouw twee en drie van het huidige bestemmingsplan af te mogen wijken. Het huidige bestemmingsplan staat hogere bouw dan 15 meter niet toe. De gemeente gaat voor het hele gebied van de Trip van Zoudtlandtkazerne één nieuw bestemmingsplan maken.

Aanleiding voor de bouwplannen is dat defensie het onderdeel Instituut Defensie Leergangen (IDL) wil verhuizen naar de Trip van Zoudtlandtkazerne. Het IDL verzorgt loopbaanopleidingen en speciale cursussen voor officieren en burgers die bij Defensie werken.

Gemeente en Defensie hebben afgesproken dat het terrein dat grenst aan de Cavaleriestraat open blijft en dat de historische bebouwing op het kazerneterrein overeind blijft. De De La Reyweg biedt ruimte aan maximaal vijf nieuwe gebouwen, in hoogte aflopend van de Lovensdijkstraat naar de Piet Avontuurstraat.

Om het verkeer zo min mogelijk te hinderen komt er een extra entree voor het kazerneterrein aan de Lovensdijkstraat, naast de bestaande in- en uitgang aan de De La Reyweg.