
Kiosken Struycken schitteren nog even op station Breda
AlgemeenBREDA - Ze staan te stralen: de kiosken van architect Peter Struycken op station Breda. De met zwart-witgele tegeltjes beklede verkooppunten van koffies, cappuccino’s, gevulde koeken zijn volop in gebruik. Maar schijn bedriegt.
Want zouden deze klassiekers niet verdwijnen, net als de tunnel en al veel eerder de in patronen belegde perrons? Dat klopt, beaamt de woordvoerder van de bouwcombinatie. Maar nu nog niet. Want voorlopig kunnen reizigers op twee van de perrons nog terecht voor smakelijke snacks en warme drankjes bij de knusse kiosken.
Vorig jaar deed D66 nog een vergeefse poging het college ervan te overtuigen dat de twee bouwwerkjes behouden zouden moeten worden. De bouwvergunning bleek echter al verleend en alle betrokken partijen waren het eerder al eens over de sloop van de hokjes, die nu nietig staan te wezen onder het gigantische afdak dat het parkeerdek vormt boven de perrons.
Ook navraag bij de Rijks- en spoorbouwmeesters leverde geen afwijkend positief advies op. Deze stelden vast dat de tegelwerken in de hal, de onderdoorgang, de perrons, de lamellen en de kiosken samen een integraal werk vormen. Deze eenheid zou zelfs een van de essenties zijn van het werk van Struycken. Ook zou de overgebleven kiosk niet passen in het nieuwe ontwerp van het station.
Tot de tijd dat de slopershamer toeslaat blijven de kiosken een herinnering aan het vorige station. Een nostalgische ijkpunt.





