De familie Adema, met op de achtergrond de nieuw aangeschafte auto
De familie Adema, met op de achtergrond de nieuw aangeschafte auto Foto: Willem Jan de Bruin

Waar anderen worstelen, schaft Bredase Wesley peperdure auto’s aan

Door: Hanneke Marcelis Algemeen

BREDA - Sinds vorige week donderdag is multimiljonair Wesley Adema te zien in het programma ‘Waar doen ze het van’. In de eerste aflevering vertellen alle deelnemende families hoeveel zij verdienen. Bij Wesley Adema is dat 57.000 euro per maand. Terwijl andere amper rondkomen, zagen kijkers de familie Adema nieuwe, peperdure sportauto’s aanschaffen.

De Bredase multimiljonair en vastgoedman Wesley Adema doet mee aan het programma ‘Waar doen ze het van’. In het programma worden vier gezinnen gevolgd, en zien kijkers hoe hun financiële situatie eruit ziet. Eén van die gezinnen is dus de Bredase familie Adema met vader Wesley, moeder Alicja, en zoontjes Sky en Josh. Wesley stopte op zijn 17e met school, en begon op zijn 20e zijn eigen bedrijf. Hij is altijd zelfstandig ondernemer geweest en heeft nu een vermogen van zo’n 8 miljoen euro.

De familie is het gezin dat veruit het meest geld verdient per maand. Familie Ponsen verdient 3800 euro per maand, familie Koenjer verdient 2400 per maand en familie Huisraad 3650 per maand. En de familie Adema? Bij hen komt maandelijks 57.000 euro binnen. Waar kijkers bij families Koenjer en Huisraad vooral zien hoe zij rond proberen te komen van hun krappe maandbudget, is bij familie Adema te volgen hoe zij peperdure sportauto’s aanschaffen.

Auto’s zijn de grootste hobby van selfmade miljonair Wesley. In de eerste aflevering van het NPO-programma gaat hij naar een autodealer om twee van zijn auto’s te verkopen. Die hebben samen een waarde van zo’n 500.000 euro. Tegelijkertijd schaft hij een nieuwe auto aan voor 170.000 euro, én gaat hij meteen in de zaak op zoek naar nog een tweede nieuwe auto. 

De familie Adema is net als de drie andere gezinnen komende weken nog te volgen in het tv-programma. ‘Waar doen ze het van’ wordt iedere donderdagavond uitgezonden op NPO1.