
Swingende aftrap feestweek ter ere van 25-jarig bestaan De Spoorzoeker
Door: Kim Waninge AlgemeenBREDA - Onder luid trommelgeroffel van de Bredase sambaband Maisquenada werd vanmorgen de feestweek van basisschool De Spoorzoeker in de Belcrum afgetrapt. Kbs De Spoorzoeker bestaat dit jaar 25 jaar en viert dat deze week met een uitgebreid programma.
De Spoorzoeker in de Belcrum viert deze week groots het 25-jarig bestaan. De school is officieel in 1977 opgericht onder de naam Christus Koning, maar na diverse ontwikkelingen in de wijk rond de eeuwwisseling voelde die naam niet meer passend. In 2000 is de naam na een prijsvraag veranderd in Kbs De Spoorzoeker. Het lage jaren ‘70 gebouw op het Pastoor Pottersplein werd in 2014 ingeruild voor het huidige nieuwe schoolgebouw. In 2016 is daar de dependance aan de Archimedesstraat aan toegevoegd, waar de groepen 3 en 4 zijn gehuisvest. Er zitten ruim 400 kinderen op de basisschool.
Tekst gaat verder onder foto.
![]()
De Bredase sambaband Maisquenada verzorgde de feestelijke opening - Kim Waninge
Een nieuw schoollied
Na het optreden van de sambaband Maisquenada vanmorgen, werden de kinderen en hun ouders toegesproken door directrice Antoinet Sommers en Nicole van Son (voorzitter College van Bestuur INOS). Er werd luid door de kinderen gejuicht toen de nieuwste ‘collega’ in de speech onder de aandacht werd gebracht: de schoolhond Sjors. Na het zingen van het nieuwe schoollied, speciaal geschreven voor het 25-jarig bestaan, werden er rijen gevormd voor het meterslange taartenbuffet. Vanmiddag konden de kinderen zich aanmelden voor workshops verzorgd door ouders en bedrijven uit de buurt.
In het kader van het 25-jarig jubileum van Kbs De Spoorzoeker, staan er nog de hele week activiteiten op het programma. Zo gaat de hele school een dag naar de Efteling en is er een vossenjacht in de wijk georganiseerd. Op donderdag 17 april worden de activiteiten gecombineerd met de Koningsspelen. ‘s Avonds wordt de feestweek afgesloten met een feest voor de ouders en medewerkers.
Tekst gaat verder onder foto.
![]()
Directrice Antoinet Sommers en Nicole van Son (voorzitter College van Bestuur INOS) - Kim Waninge
Leren met lef
De wijk Belcrum, waar Kbs De Spoorzoeker staat, is afgelopen jaren uitgeroepen tot één van de beste buurten van Nederland. Toch is dat niet altijd zo geweest. Directrice Antoinet Sommers: “De wijk is in de afgelopen jaren sterk veranderd. Toen wij dertig jaar geleden aan de Speelhuislaan een huis kochten, werd daar door de omgeving twijfelachtig op gereageerd. Nu is dat een heel ander verhaal, wat dus ook zorgt voor een andere populatie.”
Op Kbs De Spoorzoeker is het motto ‘Leren met lef’. Sommers: “We zijn echt een school van de wijk. De komende 25 jaar zullen wij het leren met lef verder met elkaar uitbouwen. We bieden goed onderwijs in een fijn pedagogisch klimaat. We leren de kinderen hier hoe we omgaan met elkaar en elkaar te accepteren zoals we zijn. Durf ook fouten te maken, want daar kun je van leren. Dus echt dat stukje mindset. Daarnaast zijn we een school die zich goed oriënteert op nieuwe ontwikkelingen. Zorg dat je modern bent en blijft. Blijf jezelf en blijf jezelf ontwikkelen. De wereld blijft continu veranderen. Beroepen die twintig jaar geleden nog niet bestonden, bestaan nu wel en andersom. Dat blijft. Die ontwikkelingen en veranderingen in de wereld om ons heen, komen ook automatisch allemaal de school in. Denk maar aan social media en AI. Dat is echt een uitdaging, maar ook wel weer heel leuk. Het vraagt dat je kinderen leert om een kritische houding te krijgen richting de informatie die op hen afkomt. Maar deze week gaan we vooral even genieten van een lekker stukje taart en een hele mooie feestweek!”
![]()
Het nieuwe schoollied van De Spoorzoeker werd speciaal geschreven ter ere van het 25-jarig jubileum - Kim Waninge




