
Blossem bouwt door, bouw appartementen Gobi & Komodo officieel van start
Door: Kim Waninge AlgemeenBREDA - Afgelopen dinsdag gaven wethouders Eddie Förster en Arjen van Drunen het officiële startsein voor de bouw van de appartementengebouwen Gobi en Komodo in Blossem. In het bijzijn van trotse kopers en het projectteam werd symbolisch een vloerelement op de begane grond gelegd, waarmee de bouw van in totaal 47 appartementen feestelijk van start ging.
Blossem Breda verrijst op het terrein van de voormalige Nibb-it fabriek, aan de rand van de wijk Tuinzigt. Een plek met karakter, waar historie en groen samenkomen. De wijk ontwikkelt zich tot een levendige, parkachtige woonomgeving met ruimte voor ontmoeting, rust en natuur. De stedenbouwkundige opzet is autoluw en gericht op verbinding: tussen bewoners én met de natuur.
Gobi & Komodo
Gebouw Gobi telt 29 appartementen en ligt aan de rand van het plan, aan de groene zaagtand richting de Ettensebaan. Komodo, met 18 appartementen en één commerciële ruimte, ligt centraal in het park. De woningen variëren in grootte van circa 55 tot 90 m² en beschikken over één of twee slaapkamers. Daarmee zijn ze ideaal voor starters, kleine huishoudens en empty nesters. De ruime buitenruimtes en het uitzicht op het groen maken het wonen hier extra aantrekkelijk.
Woningbouw in hoog tempo
Wethouder Eddie Förster (Stedelijke Ontwikkeling): “De vraag naar woningen in Breda blijft onverminderd hoog. Blossem sluit perfect aan bij onze ambitie om deze bestuursperiode 6.000 woningen te realiseren. We stellen hoge eisen aan kwaliteit, duurzaamheid en mobiliteit – en Blossem voldoet aan al deze criteria. De gebouwen Gobi & Komodo zijn een mooie volgende stap in de transformatie van dit bedrijvige gebied naar een aantrekkelijke woonwijk.”
Wethouder Arjen van Drunen (Wonen): “In Blossem bouwen we niet alleen woningen, maar een leefomgeving waarin mensen zich echt thuiskunnen voelen. Door te investeren in betaalbare, duurzame en diverse woonvormen zoals Gobi en Komodo, geven we starters, jonge gezinnen en ouderen de kans om in Breda te blijven wonen. Dit is een prachtig voorbeeld van hoe we samen met partners de woningnood aanpakken én de kwaliteit van leven verhogen.”
Betaalbare koop
Thijs Voesenek, algemeen directeur van Nederlandse Bouw Unie: “De start van Gobi & Komodo markeert een belangrijke mijlpaal – voor de toekomstige bewoners, voor ons als ontwikkelaar en voor de wijk Blossem. We houden het tempo hoog: 46 van de 47 appartementen vallen in de categorie betaalbare koop, precies waar de druk op de woningmarkt het grootst is. Van die 46 appartementen vallen zelfs 28 appartementen in de categorie sociale koop. Juist daarom zorgen we dat deze woningen versneld beschikbaar komen voor woningzoekenden. Samen met onze vakmensen en partners, waaronder de gemeente Breda, blijven we voortvarend doorpakken.”
De gebiedsontwikkeling Blossem beslaat circa zes hectare en transformeert stap voor stap tot een groene, autoluwe woonwijk met een grote diversiteit aan woningtypes. De wijk is aantrekkelijk voor een brede doelgroep en biedt een unieke combinatie van rust, ruimte en stedelijke nabijheid.
Sierra - 154 huurappartementen, hoogste punt bereikt, geplande oplevering eerste helft 2026.
Redwood - 53 koopappartementen (uitverkocht), geplande oplevering eerste helft 2026.
Milford - 80 sociale huurappartementen voor WonenBreburg, geplande oplevering eerste kwartaal 2026.
Gobi & Komodo - 47 appartementen, bouw is in april 2025 gestart.
Edison - 112 (top)appartementen, stadswoningen en entreewoningen, in verkoop.
Bryce - 20 woningen met tuin, bouw is in april 2025 gestart.
Rondane - 5 stadswoningen met tuin, bouw is in april 2025 gestart.




