Afbeelding
Foto: Havenfeesten Breda

Van muziek tot badeendjesrace: Havenfeesten keren terug voor vierde editie

Door: Hanneke Marcelis Algemeen

BREDA – Van 8 tot en met 10 augustus vinden voor de vierde keer de Bredase Havenfeesten plaats. Het evenement combineert een zomermarkt en tal van kinderactiviteiten met vele optredens en live-muziek op drie podia. Vorig jaar trokken de Havenfeesten duizenden bezoekers naar de Haven. “De Havenfeesten zijn inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde in de Bredase zomeragenda”, vertelt mede-organisator Wessel Schreurs trots. 

Op vrijdag 8 augustus start de vierde editie van de Bredase Havenfeesten. Aan de Haven worden drie podia gerealiseerd, de Prinsenkade wordt omgebouwd tot een zomermarkt en er worden tal van activiteiten georganiseerd voor kinderen. 

Podia

Op de pontons in de Haven creëert Spinola dit jaar weer een groot podium. “Het podium wordt groter dan vorig jaar. Er zullen zo’n 700 mensen meer op passen dan in 2024. Ook de tent die erop staat wordt groter”, vertelt evenementmanager Wessel Schreurs van Spinola. “Verder staat er een podium bij de Huiskamer en bij Ergens in Breda. Iedereen verzorgt daarbij zijn eigen line-up. De variatie in muziek is dan ook groot. En dat is leuk voor de bezoekers.”

Zo staan op de pontons bij Spinola onder andere de Guus Meeuwis Tribute Band en QMusic Foute Party op het podium. Bij de Huiskamer draaien feest DJ Dansmachine en meerdere coverbands. En Ergens in Breda heeft onder andere Fools Dedication (covers van U2 tot aan de Rolling Stones) en bluesband Crabshoot op het podium.

“Om 23:00 uur gaat de muziek op de buitenpodia uit. Maar binnen in de cafés gaat het feest uiteraard nog door. En bij Spinola kunnen bezoekers op het terras tot 02:00 uur genieten van de Silent Disco.”

Zomermarkt en kinderactiviteiten

Tijdens de Havenfeesten wordt de Prinsenkade voor drie dagen omgebouwd tot een zomermarkt met tientallen kraampjes en diverse foodtrucks. “De zomermarkt organiseerden we vorig jaar voor de eerste keer. Dat was een groot succes. Bezoekers genoten ervan om langs de tientallen kramen te struinen, en daarom keert de markt dan ook terug.” Dat geldt ook voor het magneetvissen. “Vorig jaar gooiden we gekleurde boutjes in het water voor de kinderen om op te vissen. En dat was een enorm succes. De aanmeldingen zaten al snel vol, en kinderen haalden veel meer uit het water dan alleen de boutjes. Er kwamen hele barkrukken uit het water omhoog. Dat zorgde voor veel enthousiasme bij de kinderen én voor een schonere Haven. Win-win dus. Dit jaar mogen kinderen dus weer komen magneetvissen. En alle kinderen die wat uit het water omhoog vissen, krijgen een snoepzak cadeau.”

Verder zijn er nog tal van andere activiteiten rond de Haven. Zo is er straattheater, een springkussen en kunnen kinderen geschminkt worden.

Badeendjesrace

Op zondag staat er een nieuw programmaonderdeel in de planning. Dan vindt er een badeendjesrace plaats in het water van de Haven. “We werden benaderd door de Ronde Tafel 21 met dit idee, en waren meteen enthousiast”, vertelt Wessel. De badeendjesrace wordt een spektakel voor jong en oud. Deelnemers adopteren één of meerdere badeendjes voor vier euro per stuk. De eendjes hebben een uniek nummer en worden allemaal tegelijkertijd het water in gelaten. De eendjes worden vervolgens door de stroming voortgestuwd naar de finishlijn. De ‘adoptieouders’ van de snelste badeendjes winnen prijzen. “Dat wordt heel erg leuk om te zien. En het mooie van de race is dat het opgehaalde bedrag naar lokale goede doelen gaat.”

Vierde editie

Het is de vierde keer dat de Havenfeesten in Breda worden georganiseerd. De eerste keer was in 2022. Toen vielen de Havenfeesten samen met de etappe Breda-Breda in de Vuelta. Sindsdien werden de Havenfeesten ieder jaar georganiseerd en wordt het programma steeds verder uitgebreid. “Het is tof om te zien dat de Havenfeesten ieder jaar groter worden. Zo voegen we dit jaar dus onder andere de Badeendjesrace toe en wordt het podium van Spinola ook een stuk groter. Daar passen zo’n 700 extra bezoekers op. Samen met de andere horeca-ondernemers bouwen we zo aan een steeds groter evenement dat echt een vaste waarde is in de Bredase zomeragenda. Onze ambitie is om de Havenfeesten net zo vanzelfsprekend in Breda te maken als Koningsdag of carnaval.”

De Havenfeesten zijn gratis te bezoeken. Voor een herbruikbare beker betalen bezoekers 2,75 euro waarvan een deel gebruikt wordt om het programma te financieren. Ga voor het volledige programma en de plattegrond naar www.havenfeestenbreda.nl