Afbeelding
Foto: Politie.nl

Politie houdt twee mannen aan voor vernielingen en poging tot aanrijding

Door: Michel Claessens 112 Meldingen

BREDA – De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden die op de parkeerplaats aan de Vlaszak meerdere auto’s hebben vernield. Toen een getuige hen aansprak op de vernielingen, zouden de mannen ook hebben geprobeerd om op hem in te rijden.

Het incident vond plaats rond 01:30 op de parkeerplaats aan de Vlaszak. De getuige hoorde een harde klap en zag dat een man tegen een geparkeerde auto stond te trappen. Een andere man wachtte in een bestelbus op hem. Toen de getuige de mannen aansprak op de vernielingen en hen vroeg normaal te doen, escaleerde de situatie.

Dollemansrit op het parkeerterrein

De verdachten begonnen te schelden, stapten in hun voertuig en gooiden een spuitbus naar de getuige. Vervolgens begonnen ze met hoge snelheid rondjes te rijden over het parkeerterrein. Hierbij zouden ze tegen meerdere auto’s aan zijn gereden. Daarnaast reden ze vlak langs de getuige, die ook kort werd geraakt.

De verdachten reden vervolgens in zijn achteruit met hoge snelheid op de getuige in, die moest wegspringen om niet geraakt te worden. Het voertuig van de verdachten botste daardoor tegen een auto die achter de getuige geparkeerd stond.

Mannen aangehouden

Meerdere getuigen hadden de dollemansrit van de verdachten ondertussen gemeld bij de politie, die kort daarna de mannen aanhield. Het zou gaan om een 24-jarige man uit Breda en een 21-jarige man uit Hillegom. De getuige en een van de eigenaren wiens auto beschadigd raakte, deden aangifte. Het is niet bekend waarom de mannen in eerste instantie de vernielingen pleegden.