Een impressie van het toekomstige pand met binnentuin
Een impressie van het toekomstige pand met binnentuin Foto: Alwel

Groen licht voor 104 seniorenwoningen in de Haagse Beemden

Door: Hanneke Marcelis Algemeen

BREDA - Alwel en Surplus zetten een grote stap in de ontwikkeling van 104 seniorenwoningen aan de Muizenberglaan in Breda. Het bestemmingsplan voor een nieuw wooncomplex is onherroepelijk. De start van de bouw is naar verwachting begin 2026.

Op het braakliggende terrein aan de Muizenberglaan in de Haagse Beemden zullen 104 seniorenwoningen worden gebouwd. Het plan heeft groen licht gekregen en het bestemmingsplan in onherroepelijk. En dat is goed nieuws voor de wijk waar de vraag naar seniorenwoningen hoog is. Tonny van de Ven, bestuurder Alwel: “Brabant vergrijst, Breda ook. Dit betekent dat er de komende jaren veel woningen nodig zijn waar mensen fijn oud kunnen worden, ook als ze zorg nodig hebben. In het noordelijke deel van de stad is deze opgave het grootst. Het is daarom belangrijk dat we hier een voorziening bouwen voor zowel zelfstandige ouderen als degenen die intensieve zorg nodig hebben.” 

Een toekomstbestendig wooncomplex 

Het complex omvat 104 levensloopbestendige woningen met brede doorgangen en zo min mogelijk drempels, waardoor ze geschikt zijn voor ouderen en mensen met een lichte tot intensieve zorgvraag. Woningcorporatie Alwel zal de woningen verhuren en Surplus levert de nodige ondersteuning en zorg. Daarnaast komt er een collectieve binnentuin en een gemeenschappelijke ruimte, toegankelijk voor zowel de bewoners als de inwoners van de wijk. 

Een belangrijke stap voor de wijk 

Wethouder Eddie Förster, stedelijke ontwikkeling, is blij dat er gebouwd kan worden op het grote, lege stuk grond aan de Muizenberglaan. “Heel mooi dat Alwel er 104 appartementen gaat realiseren. Dit plan draagt bij aan mogelijkheden voor ouderen om in hun eigen wijk door te stromen naar een passende huurwoning om zo lang mogelijk zelfstandig te wonen. Ik vind het goed om te zien dat Alwel en Surplus de handen ineen slaan voor een plek waar ouderen, ongeacht hun zorgvraag, fijn kunnen wonen en leven in de Haagse Beemden. Dit wordt echt een fraaie plek, waar ontmoeting en verbinding met elkaar en met de wijk centraal staan”. 

Planning 

Gemeente Breda en Alwel hebben inmiddels de koopovereenkomst voor de locatie ondertekend, waarmee een belangrijke stap is gezet in de realisatie van dit nieuwbouwproject. De start van de bouw is naar verwachting begin 2026, met een geplande oplevering in 2027. Dat is wel later dan in eerste instantie werd gehoopt. Toen Alwel in 2023 de ambitie om 104 woningen te bouwden deelde, werd er nog vanuit gegaan dat het bouwrijp maken al in 2024 zou kunnen starten.