
Oranje met een Bredase twist: NAC onthult derde shirt voor komend seizoen
Door: Olaf Knook NACBREDA - Terwijl de kleur oranje het straatbeeld domineert door het WK voetbal, haakt NAC aan met de presentatie van het derde shirt voor komend seizoen. Het oranje tenue brengt een ode aan Breda als Nassaustad en haalt herinneringen op aan 1996.
Het derde shirt is geïnspireerd op 1996. In dat jaar verhuisde NAC naar het Rat Verlegh Stadion. Dertig jaar later wil NAC dat gevoel laten herleven. Kleine details in het shirt verwijzen naar die periode. Zo verwijst een uniek label naar de ingebruikname van het stadion. Ook het klavertje van partnerRobey is verwerkt in het ontwerp, dat NAC hopelijk het nodige geluk brengt in de Keuken Kampioen Divisie.
De meest opvallende verwijzing naar 1996 is het iconische leeuwenlogo. Generaties NAC-supporters groeiden op met dit beeldmerk. Het logo zit in het shirt verwerkt als print en komt ook terug als badge boven het zwarte logo van de hoofdsponsor.
Tekst gaat verder onder het bericht.
Nassaustad
De kleur oranje verwijst naar Breda en haar geschiedenis. NAC speelt in het oranje van Nassaustad Breda, een boodschap die ook letterlijk terug te vinden is in de kraag van het shirt. “Het is natuurlijk een mooie bijkomstigheid dat het WK in Mexico, Canada en de Verenigde Staten inmiddels is afgetrapt. reden te meer dat NAC alles op alles heeft gezet om de verkoop van het shirt tijdens het mondiale moment mogelijk te maken. Zo kleurt Breda deze zomer zichtbaar in het Oranje van NAC”, aldus de club.
De drie wedstrijdshirts voor dit seizoen zijn gemaakt door Robey, samen met de NAC Shirtcommissie en designer Myrthe Koppelaar. Het oranje shirt is een limited edition. Er zijn slechts 3.000 exemplaren beschikbaar.




