Afbeelding
Foto: Hanneke Marcelis

Ingenhousz vraagt uitstel van betaling aan

Algemeen

BREDA - Hotel/restaurant Ingenhousz aan het Doctor Jan Ingen Houszplein gaat uitstel van betaling aanvragen. Dat is gisteren tijdens een personeelsbijeenkomst bekend gemaakt. “De financiële steunmaatregelen tijdens corona hielden ons nog overeind, maar dat zal een keer terugbetaald moeten worden.”

Gisteren heeft Ingenhousz tijdens een personeelsbijeenkomst bekend gemaakt uitstel van betaling aan te gaan vragen. Het gaat financieel niet goed met het bedrijf. “Het is een combinatie geweest van meerdere factoren”, laat Roland Munsters weten. Onlangs werd bekend dat Ingehousz met haar hotelfunctie moest stoppen. Het hotel verhuurde namelijk de short stay accomodaties, als deze leegstonden, als hotelkamer. Maar daar hadden zij geen vergunning voor. “En daarnaast heeft corona er ook flink ingehakt”, laat Munsters weten. “Twee jaar lang hebben we door alle financiële steunmaatregelen vanuit de overheid overeind kunnen blijven, maar dat zal ook allemaal een keer terugbetaald moeten worden en met het nieuwe businessmodel denken wij dat dat niet haalbaar is.”

Dat Ingehousz nu uitstel van betaling heeft aangevraagd betekent overigens niet dat al het personeel per direct op straat komt te staan. “Al onze medewerkers zijn in dienst bij een payroller. Deze heeft sowieso al aangegeven dat ze kunnen helpen met het vinden van een andere job voor de medewerkers. Maar ik snap dat er onrust heerst onder het personeel, het is natuurlijk ook schrikken.”

Of Ingehousz écht gaat verdwijnen is nog onduidelijk. “We gaan nu een fase in waarin je ook naar bijvoorbeeld een doorstart kunt kijken”, legt Munsters uit. “Maar het is echt nog te vroeg om meer te kunnen vertellen. Het vragen van uitstel van betaling is in ieder geval de eerste stap.”