Afbeelding
Foto: Michel Claessens

Het is stil rond Hambroeklaan 1, bedrijven nog steeds gedwongen gesloten

Door: Hanneke Marcelis Algemeen

BREDA - Het is maandagochtend stil rondom het bedrijfspand aan de Hambroeklaan 1. Vorige week sloot de gemeente Breda het pand omdat er ondanks herhaaldelijke waarschuwingen van de gemeente Breda niet werd voldaan aan de gestelde brandveiligheidseisen. Nu, een week later, zijn de deuren nog steeds dicht. Huurders hopen snel weer intrek te kunnen nemen in het pand. “Ik hoop dat het vandaag wordt opgelost”, aldus één van de huursters.

Het is inmiddels een week geleden dat het bedrijfspand aan de Hambroeklaan 1 in de Haagse Beemden werd gesloten. De gemeente Breda sloot het pand omdat niet werd voldaan aan de brandveiligheidseisen. Zo was onder andere de brandmeld- en ontruimingsinstallatie buiten werking. De gemeente had daarover eerder al contact opgenomen met de eigenaar van het pand. Maar toen in het weekend van 16 en 17 maart bleek dat de problemen ondanks herhaaldelijke waarschuwingen niet waren verholpen, besloot de gemeente het pand per direct te sluiten. 

De huurders van het pand zijn de dupe van de situatie. In het pand zijn onder andere een restaurant, fitness, zwembad, kinderdagverblijf en kapper gevestigd. “We begrijpen dat dit heel vervelend kan zijn voor de huurders van het pand. De sluiting duurt totdat de brandmeld- en ontruimingsinstallatie weer goed functioneert en is goedgekeurd”, liet de gemeente Breda vorige week weten.

Hoop

Nu, een week later, is het pand nog steeds gesloten. “De eigenaar van het pand stelt dat de brandveiligheid van het gebouw op orde is, maar volgens de gemeente wordt nog niet aan alle eisen voldaan. Wij huurders zitten daar nu een beetje tussen in”, vertelt de eigenaresse van het kinderdagverblijf in het pand. Zij is één van de gedupeerde huursters. De kinderopvang werkt nu tijdelijk vanaf een andere locatie, maar hoopt zo snel mogelijk weer terug te kunnen keren naar de Hambroeklaan. “Volgens mij is het niet veel wat nog moet gebeuren dus ik hoop dat dit vandaag nog opgelost kan worden. Dit heeft voor een hoop kopzorgen gezorgd. Gelukkig hadden de meeste ouders er wel begrip voor.”