Afbeelding
Foto: BredaVandaag

Blokker vraagt uitstel van betaling aan, Bredase winkels blijven voorlopig open

Door: Sanne Brusselaars Algemeen

BREDA - Winkelketen Blokker verkeert in zwaar weer en heeft officieel uitstel van betaling aangevraagd. Dit meldt het bedrijf in een verklaring. Uitstel van betaling wordt vaak gezien als de laatste stap voor een faillissement, maar voorlopig blijven de Blokker-winkels nog open, terwijl de webshop tijdelijk gesloten is.

Blokker-CEO Pauline Boerman noemt de situatie in een persbericht “een moeilijke beslissing,” en spreekt haar spijt uit over de onzekerheid voor iedereen die betrokken is. “We waarderen de trouw van onze medewerkers, franchisenemers, leveranciers en klanten enorm.”

De keten, die al langer met financiële problemen kampt, zit bovendien opgezadeld met een flinke belastingschuld uit de coronajaren.

Zware druk door concurrentie

In augustus luidde accountant KPMG al de noodklok en stelde dat Blokker snel actie moest ondernemen om een liquiditeitscrisis in de herfst te voorkomen. Eigenaar Mirage Retail Group kreeg nog een paar maanden om een investeerder te vinden of delen van het bedrijf te verkopen om Blokker overeind te houden.

Vorige week leek er licht aan het einde van de tunnel, toen Mirage aankondigde dat Intertoys verkocht was aan het Belgische ToyChamp. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet nog wel akkoord gaan met de overname.

Blokker, opgericht in 1896 door de familie Blokker in Hoorn, heeft inmiddels bijna 400 winkels en ruim 3500 medewerkers. De keten werd in 2019 overgenomen door Michiel Witteveen van Mirage Retail Group, die zelfs even overwoog om Blokker naar de beurs te brengen.