
Bij meerdere Bredase bakkers zijn de Hubkes weer gezegend
Door: Hanneke Marcelis AlgemeenBREDA - Vandaag, op de feestdag van St. Hubertus, zijn in de vroege ochtend bij veel bakkers de traditionele ‘Hubkes’ gezegend. Die broodjes worden van oudsher gegeten op 3 november omdat ze beschermen tegen hondsdolheid.
Het is een traditie voor veel Bredanaars: ‘Hubkes’ eten op 3 november. De hubkes worden altijd officieel gezegend. Bij diverse bakkerijen van De Jong gebeurde dat afgelopen weekend al. Daar kwam de priester van de Rooms-Katholieke kerk al langs voor de zegening. Vanochtend vroeg werden ook bij tal van bakkerijen hubkes gezegend. Zo vond de zegening van de broodjes vandaag plaats bij Bakkerij Vermeulen & Den Otter op het Brabantplein.
Over Hubkes
Sint Hubertus is de beschermheilige van de jacht. De gezegende broodjes die op de feestdag van Sint Hubertus gegeten worden zouden bescherming bieden tegen hondsdolheid




