Na de verhuizing zou je niet meer zeggen dat dit ooit een leegstaande showroom was.
Na de verhuizing zou je niet meer zeggen dat dit ooit een leegstaande showroom was. Foto: Eva Crielaard

Van kille showroom naar warm theater: Dit is de tijdelijke locatie van Podium Bloos

Door: Eva Crielaard Algemeen

BREDA - Na een verhuisperiode van ruim vier maanden heeft theaterhuis Bloos zijn intrek genomen in een nieuwe, tijdelijke locatie. Een voormalige lege showroom is de afgelopen tijd omgetoverd tot een echt theater. “Toen we hier voor het eerst binnenstapten, dachten we echt: jeetje, wat een koude, kille hal met witte tegels. Toch hebben we het echt het Bloos-gevoel kunnen geven”, zegt Monique van Beek, directeur van Podium Bloos.

Podium Bloos is verhuisd naar een tijdelijke locatie aan de Crogtdijk, in verband met de bouw van het nieuwe Performing Arts-gebouw waar Bloos in 2027 haar intrek kan maken. “We zijn viereneenhalve maand geleden begonnen met het verhuizen van de eerste spullen. Maar naast het verhuizen moest er nog veel meer gebeuren. Er moest een keuken komen, een bar, toiletten, de stroomvoorziening moest verlegd worden en je zit natuurlijk met het regelen van vergunningen in verband met bijvoorbeeld de brandveiligheid. We zijn heel erg tevreden met wat er nu staat”, zegt Van Beek.

Tekst gaat verder onder de foto.


 Foto: Eva Crielaard

Bloos-gevoel

Na de verhuizing en de opening van de nieuwe locatie zou je niet meer zeggen dat dit ooit een leegstaande showroom was. “Toen we hier voor het eerst binnenstapten, dachten we echt: jeetje, wat een koude, kille hal met witte tegels. Toch hebben we het echt het Bloos-gevoel kunnen geven en hebben we het weten om te toveren tot een creatieve, leuke plek. Als ik nu rondkijk, zie ik juist een hele warme en gezellige plek.”

Van Beek vertelt dat ze dit hebben gedaan door heel veel spullen mee te nemen uit de oude locatie van Podium Bloos. “Ook de oude tribune staat weer in het theater. Het maakt de nieuwe, tijdelijke locatie echt herkenbaar en daar krijgen we ook echt positieve en enthousiaste reacties op.”

Tekst gaat verder onder de foto.


Foto: Eva Crielaard

Minstens twee jaar

Van Beek geeft aan te verwachten zeker twee jaar op deze locatie te blijven met Podium Bloos, maar kijkt daar wel heel positief naar. “We zijn heel blij dat we op deze manier gewoon kunnen blijven doen wat we altijd doen, ondanks de bouw van een nieuwe locatie. Ik denk dat we het hebben omgetoverd tot een leuke plek. Het is maar tijdelijk, maar daardoor misschien juist extra leuk om eens te komen bezoeken.”

Lees hier meer over het nieuwe pand waar Podium Bloos straks weer te vinden is.