
Bredanaars gaan wandelen tijdens zonsopkomst om aandacht te vragen voor zelfdoding
Door: Hanneke Marcelis AlgemeenBREDA - Zelfdoding is de nummer één doodsoorzaak bij jongeren en jongvolwassenen tot 30 jaar in Nederland. Om aandacht te vragen voor dat onderwerp, organiseert Breda op 10 september ‘Walk into the Light’. Dat is een vroege ochtendwandeling tijdens de Wereld Suïcide Preventie Week.
In 2025 maakten 1758 mensen een einde aan hun leven. Dat zijn er gemiddeld bijna 5 per dag. Onder mannen komt zelfdoding twee keer zoveel voor als onder vrouwen. Daarom is het belangrijk om blijvend aandacht te vragen voor suïcidepreventie. Dat doet Breda onder andere door het organiseren van ‘Walk into the Light’ op 10 september. De gemeente doet dat dit jaar met onder andere GGZ Breburg, Fameus, GGD West-Brabant en TEJO-Huis.
Walk into the Light 2025 bracht ruim 2800 deelnemers op 54 locaties samen in een gedeelde stilte, met ruimte voor ontmoeting, verlies, herinnering en hoop. Wethouder Anja den Braber (gezondheid): “Het is meer dan een wandeling bij zonsopkomst. Het is een krachtig statement, om samen het licht te zien. Een moment om stil te staan bij suïcidaliteit en de impact ervan. Want weet: jij bent niet alleen. Samen lopen geeft ruimte. Voor stilte, voor praten of verbinding. Iedereen is welkom, bij de wandeling en het ontbijt.”
Info
Datum: donderdag 10 september
Tijd: 06.15 uur verzamelen, 06.30 uur start wandeling, 07.45 uur ontbijt
Startlocatie: Asterdplas, parkeerplaats bij de Asterdhoeve
Aanmelden: www.walkintothelight.nl (maximaal 75 deelnemers)




