Het Rat Verleghstadion gezien vanuit de lucht. foto Wijnand Nijs (met dank aan Helicentre.nl)
Het Rat Verleghstadion gezien vanuit de lucht. foto Wijnand Nijs (met dank aan Helicentre.nl)

De vloek van het stadiongebied

Column

COLUMN – Soms bekruipt mij het nare gevoel dat er iets goed mis in en rond het NAC-stadion. Dat heeft niet zozeer te maken met de sportieve prestaties van de voetbalclub. Al kun je daar soms aan twijfelen. Nee, alles lijkt op die locatie gedoemd te mislukken. Alsof er gebouwd is op een vergeten eeuwenoude begraafplaats.

Die ingeving kreeg ik nadat het bekend werd dat regionale omroep Brabant10 eind vorig jaar weer eens een reorganisatie uit de hoge hoed toverde en een aantal van de medewerkers hun heil ergens anders konden gaan zoeken. Dat is op zich geen bijzonderheid bij de regionale zender, wel vervelend, maar dat terzijde.

Nee, het is niet de enige keer dat er iets faliekant misgaat. Er is een reeks aan gebeurtenissen die doet geloven dat er iets wezenlijks mis is met de plek. Geloof me, ik ben niet bijgelovig, maar die overtuiging wordt danig op de proef gesteld.

Laten we beginnen bij NAC. De volksclub die sinds de komst naar de Stadionstraat een hoop ellende heeft gekend en dan met name op financieel gebied. Het kan niet zo zijn dat al die welwillende bestuursleden debet zijn geweest aan de misère. Er zit veel meer achter. Iets ongrijpbaars.

Ze zijn tegengewerkt of zelfs beïnvloed door een hogere macht. Een kwade macht welteverstaan, die meer gevolgen heeft dan de jaren onder Theo Mommers. Naar het relaas van de voormalig directeur luisterend kan je haast concluderen dat het de enige optie kan zijn. Of we noemen zo iemand ontoerekeningsvatbaar en dat vind ik gezien alle ontwikkelingen te gemakkelijk.

Vorige maand kwam het nieuws naar buiten dat het bedrijf HEJA van onze Murdoch aan de Mark , Jan Hoppen, failliet is. Hoe kan het dat een van de meest succesvolle en ongenaakbare ondernemers zijn imperium ten onder zag gaan? Ik weet het wel, want waar bevindt een van zijn laatst opgestarte projecten? Ja, u raadt het al.

Misschien is het te vroeg en redt hij zich uit de penibele situatie, maar de geschiedenis kennende van stadiongebied kan zelfs hij het niet winnen van de vloek die er rust.

Is er ooit bodemonderzoek verricht? Mijn vermoeden wordt bevestigd als daarna blijkt dat een of andere vergeten begraafplaats onder P5 of zelfs het stadion ligt. Want toeval bestaat niet. Het is een schrale troost voor de betrokkenen, maar dan weten ze in ieder geval dat het niet aan hen ligt.