
Met je baby naar de film
CultuurBREDA - Gek genoeg is het waar. Vanaf zondag 10 maart kunnen jonge ouders met hun baby naar bioscoop Pathé. Het geluid wordt zachter gezet voor de baby en het licht is iets minder gedimd.
In Scandinavië is het al jaren een gewoonte met je baby naar de nieuwste film te gaan onder de naam Cinemum. Bijzondere aan de voorstellingen is verder dat ouders de mogelijkheid hebben om tijdens de film de baby te verschonen.
Ouders krijgen bij deze speciale voorstelling een gratis extra stoel voor baby en buggy. Cinemum is een initiatief van drie jonge ondernemende moeders uit Amsterdam. Ze brachten het Scandinavische idee vorig jaar maart in Amsterdam. "Ook jonge ouders willen af en toe een filmpje pakken", zegt de Noorse initiatiefneemster Ane Ose van cinemum. "Een oppas regelen is lastig, zeker als je kind nog erg klein is. In Zweden en Noorwegen is deze manier van naar de bioscoop gaan al vijftien jaar gewoon."
Pathé is erg enthousiast over dit idee. "Met de Cinemum-voorstellingen op de zondagochtend halen we een doelgroep in huis die we normaal niet bereiken", aldus Youry Bredewold van Pathé Nederland. "Als het succes heeft in Breda gaan we zeker uitbreiden naar meer bioscopen."




