Afbeelding
Foto: Hanneke Marcelis

Avans verkoopt pand Beukenlaan: St. Joost krijgt andere plek in Breda

Door: Hanneke Marcelis Cultuur

BREDA - Avans Hogeschool heeft besloten het pand aan de Beukenlaan in Breda op termijn te verkopen. Dat betekent dat St. Joost School of Art & Design daar zal verdwijnen. “Met medewerkers en studenten gaan we de komende weken in gesprek om samen een nieuwe plek voor St. Joost te zoeken, op een andere Avanslocatie in Breda”, aldus de directie van St. Joost School of Art & Design en het College van Bestuur van Avans.

St. Joost School of Art & Design zal het bijzondere pand aan de Beukenlaan in Breda gaan verlaten. Dat nieuws is donderdag 17 april met de medewerkers en studenten van de kunstopleidingen die aan de Beukenlaan gevestigd zijn gedeeld. 

“Uit de gesprekken met medewerkers en studenten kwam sterk naar voren dat de kunstacademie van enorme waarde is voor alle betrokkenen. Ook de beschikbare ruimte en de invulling daarvan zijn van groot belang. Op dat punt voelen we veel verbinding. Tegelijkertijd zien we dat het aantal studenten dat zich aanmeldt voor een opleiding afneemt. Niet alleen bij St. Joost en Avans, maar in heel Nederland. Daar komt bij dat het pand aan de Beukenlaan verouderd is en een forse investering vraagt om geschikt te blijven voor onderwijs”, laten de directie van St. Joost School of Art & Design en het College van Bestuur van Avans weten.

Ruimte voor creativiteit

“In de zoektocht naar een nieuwe plek in Breda houden we rekening met de bijzondere positie van het kunstonderwijs. We begrijpen dat er letterlijk en figuurlijk ruimte nodig is voor creativiteit. We gaan samen met een groep medewerkers en studenten van de kunstacademie een locatie kiezen waar de ziel van St. Joost behouden blijft”, laten directie en het College van Bestuur weten.

Bestuursvoorzitter Marjan Hammersma: “We zijn trots op de naam St. Joost, het is een belangrijk en onmisbaar onderdeel van ons opleidingsaanbod. We zien ook kansen voor het kunstonderwijs om zich meer te verbinden met de maatschappelijke vraagstukken waar we vanuit Avans aan werken. Samen met de andere (creatieve) opleidingen van Avans en in verbinding met de stad Breda. Daarmee krijgt het kunstonderwijs van de toekomst de positie die het verdient.”