Betaald parkeren Galderse Meren. foto Erik Eggens
Betaald parkeren Galderse Meren. foto Erik Eggens

Beleid betaald parkeren Galderse Meren onduidelijk

Economie

BUITENGEBIED ZUID-WEST – Donderdag start de proef met betalen bij de Galderse Meren. Voor borden met die boodschap is gezorgd. Maar de inhoud van die boodschap verduidelijkt het besluit allerminst.

Het leek een duidelijk beleid te worden. Betalen voor parkeren bij de Galderse Meren. De volgende bekendmaking werd al wat minder duidelijk. Je betaalt vanaf 9 juni 7 euro per auto, maar dan wel wanneer MeteoConsult drie dagen eerder voorspelde dat het de betreffende dag 21 graden of meer zou worden.

Maar in werkelijkheid schort er nogal wat aan de duidelijkheid rond het betaald parkeren. De gemeente heeft borden weggezet om te waarschuwen dat vanaf 9 juni betaald parkeren is ingevoerd. Maar op verschillende borden is een ander tarief weergegeven.

Het ene bord meldt geen bedrag, op een bord verderop staat met zwarte stift geschreven dat het vijf euro per dag kost, en weer een ander bord meldt in groen dat het zeven euro is. Het laatste bord vermeldt beide prijzen.

De borden geven bovendien ook niet aan dat het pas betaald is vanaf een bepaalde temperatuur. Voor bijvoorbeeld Belgen die komen recreëren aan de plas, kan dit voor een onaangename verrassing zorgen.

De gemeente heeft donderdagmiddag stickers met het juiste tarief op de borden aangebracht.