
Spectaculaire achtervolging door West-Brabant: Bestuurder rijdt 250 km/u
Door: Yvonne Vermeulen 112 NieuwsWEST-BRABANT - De politie deelt beelden van een achtervolging waarbij de bestuurder van een huurauto met hoge snelheden door West-Brabant rijdt. De auto is ‘s ochtends al gespot op de A16 maar wist toen te ontkomen bij de afslag Zevenbergschen Hoek. De beelden zijn van augustus 2023.
Agenten zien het voertuig ‘s middags opnieuw. Deze auto heeft camera’s en vanuit het voertuig is goed te volgen hoe de bestuurder van de huurauto steeds opnieuw weet te ontkomen. De achtervolging begint op de A16, waar de bestuurder uiteindelijk de afslag Prinsenbeek neemt. Op de Strijpenseweg in Prinsenbeek weet de bestuurder er opnieuw met 140 kilometer per uur vandoor te gaan.
Via de N389 slaat de automobilist bij de Zwartenbergse Molen de weg in richting Etten-Leur. Waar hij via de oostkant richting de Donkerstraat gaat. Ook hier is de snelheid weer 140 km/u. De bestuurder racet door Etten-Leur, via de Kloosterstraat de Van Het Hofstraat in. Inmiddels zit er een hele rits agenten en sirenes achter de auto aan. Na een hele race door Etten-Leur rijdt de auto op de Hoevenseweg.
Ook nu weet de bestuurder weer te ontkomen, de auto rijdt met 180 richting Hoeven en door naar Oudenbosch. Waar hij tegen de richting in over de rotonde gaat en dan volgen een hoop landweggetjes waar de bestuurder richting de A58 gaat, al gaat de bestuurder over de Bovenstraat terug richting Hoeven. En dan toch de A58 op richting Breda.
De bestuurder neemt de afrit Breda West, waarna ook in Breda de achtervolging door gaat. Uiteindelijk wordt het beeld zwart en de achtervolging afgebroken. Via het verhuurbedrijf is de naam van de bestuurder gevonden. De Officier van Justitie besluit dat de verdachte mag worden aangehouden, waarna agenten naar een locatie gaat waar de verdachte mogelijk zit. Hij wordt ‘s avonds alsnog aangehouden wegens gevaarlijk rijgedrag en een ongeldig rijbewijs.




