Er was een gebrek aan draagvlak bij het merendeel van de leden van Internos.
Er was een gebrek aan draagvlak bij het merendeel van de leden van Internos. Foto: Jack Mathijssen

NAC verhuist trainingen niet naar velden Internos: ‘Gebrek aan draagvlak’

Door: Olaf Knook NAC

BREDA - Tijdens de algemene ledenvergadering van Internos is er dinsdag voor gekozen om de samenwerking tussen Internos, NAC en de gemeente Etten-Leur niet verder uit te werken. Dat maken Internos en NAC bekend. Er was een gebrek aan draagvlak bij het merendeel van de leden van Internos, maar er waren ook vragen over de capaciteit van de velden en de overlast voor omwonenden. 

De gesprekken tussen Internos, NAC en de gemeente Etten-Leur waren in een verkennende fase beland, maar kwamen door de negatieve uitslag van de algemene ledenvergadering abrupt tot een einde. De bezwaren van de leden gingen voornamelijk over de benodigde uitbreiding van de velden van Internos en de impact daarvan op de omgeving. Ook de capaciteit en mogelijke verkeersoverlast bleken grote struikelblokken voor het plan te zijn.

Aankoop stadion prioriteit

Nu de samenwerking niet doorgaat, blijft NAC in de zoektocht naar alternatieven voor haar trainingen. Het clubbestuur blijft de opties buiten Breda, zoals die in Zundert en bij BSV Boeimeer, met interesse volgen. De club streeft ernaar om alle trainingen te centraliseren op één locatie. Toch is de situatie voor NAC nog niet noodzakelijk. Het contract in Zundert loopt nog één seizoen met een optie op verlenging, en de overeenkomst met BSV Boeimeer is verzekerd tot 2031.

NAC richt zich momenteel vooral op de aankoop van het Rat Verlegh Stadion van de gemeente Breda. Algemeen directeur Remco Oversier: “Wij bedanken v.v. Internos en de gemeente Etten-Leur voor de professionele en transparante eerste fase van verkenning en wensen hen veel succes voor in de toekomst. Wij gaan onverminderd door om de uitgangspunten van ons droomscenario verder gestalte te geven. Het stadiondossier geniet momenteel echter de grootste prioriteit.”