Afbeelding
Foto: NAC Media

Van den Bergh verruilt NAC voor Japans avontuur bij Júbilo Iwata

Door: Michel Claessens NAC

BREDA – Verdediger Jan van den Bergh verlaat NAC voor een nieuw avontuur in Japan. Van den Bergh gaat spelen voor Júbilo Iwata uit de Japanse J2 League. Hoewel het contract met NAC eigenlijk pas medio 2026 zou aflopen, hebben de speler en de club een overeenstemming bereikt. Voor Van den Bergh is de transfer naar Japan een lang gekoesterde wens en NAC wil hier gehoor aan geven als beloning voor de inzet die de verdediger de afgelopen twee seizoenen heeft getoond.

NAC maakte vandaag bekend dat de 30-jarige verdediger Jan van den Bergh de club zal verlaten om aan een nieuw avontuur te beginnen in Japan. Van den Bergh zal daar gaan spelen voor de club Júbilo Iwata uit de Japanse J2 League. Het contract van Van den Bergh met NAC zou eigenlijk pas medio 2026 aflopen, maar de verdediger had, zowel vanuit zichzelf als via zijn agent, een verzoek bij NAC ingediend om deze persoonlijke en lang gekoesterde wens te kunnen onderzoeken. “Ondanks dat NAC verschillende pogingen heeft ondernomen om het contract met Jan te verlengen, heeft hij bij ons aangegeven vol te willen gaan voor een lucratief avontuur in Japan,” aldus technisch directeur Peter Maas.

NAC besloot daarom gehoor te geven aan het verzoek van Van den Bergh en onderhandelde een transferovereenkomst met de Japanse club. “Jan heeft in de laatste twee seizoenen bij NAC op specifieke wijze bijgedragen aan de sportieve wederopbouw van de club. Wij danken hem daarvoor en gunnen het hem mede daarom om op deze leeftijd zijn persoonlijke dromen na te jagen,” laat Maas weten.

Transferovereenkomst

Volgens de overeenkomst ontvangt NAC van de Japanners een transfersom en een pakket aan bonusafspraken. Daarnaast bekostigt Van den Bergh zelf een deel van de vergoeding richting NAC om het buitenlandse avontuur mogelijk te maken. “De overeenkomst met de Japanners heeft voor alle betrokken partijen geleid tot een bevredigende uitkomst,” vertelt Maas. De laatste formaliteiten van deze overgang worden nog afgerond.

Ook Van den Bergh geeft aan erg blij te zijn met zijn overstap naar Azië. “Er is geen twijfel mogelijk dat mijn voetbalhart in Breda ligt, maar dit lucratieve voetbalavontuur voor mij en mijn familie kon ik niet laten schieten. Ik ben NAC en haar supporters waanzinnig dankbaar voor twee fantastische jaren met kostbare herinneringen. Dit is zeker geen ‘vaarwel’, maar een ‘tot ziens’.” In Breda speelde Van den Bergh twee fantastische seizoenen, waarbij NAC ook promoveerde naar de Eredivisie. Afgelopen seizoen was Van den Bergh tevens de aanvoerder van NAC.


NAC verdediger Jan van den Bergh tijdens NAC - Willem II - Foto: Jules van Iperen