Achter de schermen wordt hard gewerkt aan de schaatsbaan en de Wintertaverne.
Achter de schermen wordt hard gewerkt aan de schaatsbaan en de Wintertaverne. Foto: Henk Voermans

Nog even en dan is de schaatsbaan op de Grote Markt open, opbouw in laatste fase

Door: Olaf Knook Algemeen

BREDA - De Grote Markt is deze week een drukke bouwplaats. Van vrijdag 12 december tot en met zondag 4 januari wordt de noordzijde omgetoverd tot het IJsplein. Achter de schermen wordt hard gewerkt om de overdekte schaatsbaan en het pop-up eetcafé de Wintertaverne klaar te maken voor hun terugkeer tijdens Breda Straalt.

De opbouw van de schaatsbaan is in volle gang. Net als vorig jaar keert de overdekte baan terug, maar dit jaar iets groter, zodat schaatsers meer ruimte hebben. Naast vrij schaatsen zijn er ook curlingbanen aanwezig. Direct ernaast verrijst de Wintertaverne, die niet alleen een plek is om iets te eten en drinken, maar ook het podium vormt voor allerlei evenementen. Zo staan op zaterdag 13 en 20 december grootse themafeesten gepland met bekende hits en lokale artiesten.

Tekst gaat verder onder de foto.


De winterkermis - Foto: Henk Voermans

Winterkermis

Samen vormen de schaatsbaan en de Wintertaverne dit jaar het IJsplein. De locatie is rolstoeltoegankelijk en dagelijks geopend van 11.00 tot 00.00 uur, ook tijdens de feestdagen. Kaartjes voor de schaatsbaan zijn ter plekke te koop, schaatsen kunnen worden gehuurd en reserveren is niet nodig. Ook elders in de binnenstad gebeurt er van alles. Op het Kasteelplein wordt een winterkermis opgebouwd, inclusief een reuzenrad en andere attracties.